Rowery i związane z nimi aktywne spędzanie czasu niezmiennie pozostają w centrum naszego zainteresowania. Naszym hobby chętnie dzielimy się z innymi wielbicielami dwóch kółek, stąd pomysł na blog.

W kalendarzu krajowych wydarzeń rowerowych robi się coraz ciaśniej. Corocznie pojawia się więcej imprez dedykowanych rowerzystom i są one coraz bardziej wyspecjalizowane. Dominujące kiedyś rajdy kolarskie są powoli wypierane przez maratony górskie, szosowe czy żwirowe trasy z przeszkodami. Co więcej, poszczególne imprezy są odpowiednie dla profesjonalistów, inne dla nieco bardziej zaawansowanych amatorów, w jeszcze innych mogą udział brać rodziny z dziećmi.

O czym u nas przeczytacie?

Dużo miejsca na naszym blogu poświęciliśmy wybranym maratonom. Jako, że ich oferta jest bardzo szeroka, wybraliśmy te najbardziej interesujące: najstarszy maraton rowerowy na Śnieżkę, szutrowy rajd kampinoski czy warszawski weekend z rowerami.

Proponujemy również trasy rowerowe, które są miejscem spotkań wielu cyklistów. W naszym zestawieniu znalazły się trasy w Polsce:

  • najdłuższa,
  • najładniejsza,
  • najbardziej ukierunkowana tematycznie.

O tym, co to za trasy dowiecie się więcej czytając teksty na naszym blogu.

Rozterki początkujących

Każdy, kto zaangażuje się w rowerową przygodę nieco bardziej, rozważa wzięcie udziału w maratonie. Specjalnie dla wszystkich tych osób podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając imprezę i jak się do niej przygotować, żeby przygoda nie zakończyła się kontuzją. Okazuje się, że równie ważna jak wyposażenie, jest odpowiednia kondycja fizyczna. Z tego powodu nie każda impreza jest dobra dla wszystkich. Wybór maratonu powinien być dokonany w oparciu o stare porzekadło „mierz siły na zamiary”.

Nie zapominamy także o aplikacjach, bez których obecnie niemal nikt nie wyrusza w teren. Niektóre z nich pozwalają nawet na wirtualne wyścigi, czyli pokonywanie tej samej trasy, co nasi znajomi i porównanie osiąganych wyników online.

W jednym z wpisów pokusiliśmy się o podsumowanie zalet tego pięknego sportu. Jednak w jeździe na rowerze najważniejsza jest przygoda i dobra zabawa. O tym trzeba pamiętać i tego życzymy wszystkim czytelnikom naszego bloga.